مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: راهداران در حال احداث کنارگذر در محدوده پل تخریب شده در جاده اردبیل - سرچم هستند و احداث این مسیر یک هفته تا ۱۰ روز زمان لازم دارد.

به گزارش انعکاس اردبیل، کلیم‌الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: بر اثر بارش شدید و وقوع سیل، یک دهنه پل طاقی سه دهه به طول هشت متر در کیلومتر ۵۵ اردبیل به سمت سرچم در محدوده روستای گزور چای به طور کامل تخریب شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این مسیر به طور کامل مسدود است و امکان تردد این مسیر وجود ندارد، افزود: راهداران در حال احداث کنارگذر فرعی از این مسیر هستند و احداث این کنار گذر دست کم هفت تا ۱۰ روز زمان خواهد برد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: شهروندان و رانندگان عبوری از این مسیر به سمت مرکز کشور و استان‌های دیگر می‌توانند از ۲ مسیر اردبیل – آستارا و اردبیل – بستان‌آباد تردد کنند.

وی در خصوص برآورد ریالی حجم خسارت‌های وارده به ابنیه فنی در این مسیر گفت: امروز برای اجرای پل جدید مشاور انتخاب می‌شود و عملیات تخریب کامل سازه پل آغاز خواهد شد.

وثوقی همچنین در خصوص تخریب ابنیه فنی در سایر محور‌های ارتباطی استان اردبیل هم اظهار کرد: طی روز گذشته اغلب راه‌های استان شاهد بارش شدید و سیل بود و محور فرعی کنگرلو –قوشا در شهرستان مشگین‌شهر هم تخریب شده است و راهداران در تلاش هستند طی امروز و فردا مسیر جایگزین احداث کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: در سایر مسیر‌های ارتباطی استان مشکل تردد وجود ندارد و تردد در همه راه‌های استان جریان دارد.

وی درباره برآورد اولیه از میزان خسارت وارد شده به ابنیه فنی راه‌های استان هم گفت: هنوز برآورد اولیه آماده نشده و به محض تکمیل اطلاعات برآورد میزان تخریب اعلام خواهد شد.

وثوقی اظهار کرد: در سال جاری در چندین نوبت شاهد وقوع سیل در راه‌های ارتباطی مناطق مختل استان بودیم که در هر نوبت بلافاصله فرم‌های مربوط به مدیریت بحران برآورد و به استانداری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ارسال شده است.

  • منبع خبر : ایرنا