امام جمعه خلخال در استان اردبیل، بر لزوم احیا و نهادینه کردن فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی تاکید کرد.

به گزارش انعکاس اردبیل، حجت الاسلام کریم اسدی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال ۱۴۰۲ خلخال اظهار کرد: حل مشکلات جامعه نیازمند احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است و مسئولین امر باید برای احیای این فریضه واجب الهی تلاش کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خلخال در ادامه به خبرگزاری بسیج گفت: بسیاری از مشکلات امروز ناشی از سوء عملکرد برخی از مسئولین ضعیف وعدم پاسخ مناسب از سوی آنان به مردم است.

حجت الاسلام اسدی گفت: در حالی که سرکشی به شهرستان‌ها از سوی مدیران اجرایی استان جزو وظایف لاینفک آنان است، متاسفانه برخی از مدیران در طول سال زحمت یک سفر کوتاه به این شهرستان را به خود نمی‌دهند.

امام جمعه خلخال با تقدیر از تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه فرمانداری برای فراهم نمودن رفاه و آسایش گردشگران تعطیلات نوروز گفت: انسجام و همدلی مسئولین شهرستان موجب شد مشکلاتی مانند کمبود نان و گوشت گرم مرغ در این شهرستان دیده نشود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خلخال با اشاره به اهمیت رعایت حجاب اسلامی از سوی بانوان در جامعه اسلامی گفت: تذکر به افراد بدحجاب و کاشفین حجاب با نهایت رعایت تدبیر و دقت و ظرافت و با مشورت و همچنین پیروی از دستورات کلان کشوری باید انجام شود.

وی اضافه کرد: در اجرای فریضه واجب امر به معروف ونهی از منکر در جامعه باید از هرگونه برخورد تند و تنش زا پرهیز شود ضمن اینکه رعایت حال مذهبی مردم شهرستان و پیشگیری از هرگونه آسیب به ریشه‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی ضرورت دارد.

امام جمعه خلخال گفت: استفاده از روش‌های درست در اجرای فریضه امر به معروف خیرخواهی است و درغیر این صورت و در صورتی که خارج از مشورت و خرد جمعی صورت گیرد، خود تبدیل به آسیب می‌شود.

سید جواد یحیی‌زاده فرماندار خلخال نیز در این نشست گفت: در اجرای برنامه‌های تذکر به بدحجابی باید با رعایت احتیاط عمل شده و این کار به صورت نرم و به دور از هرگونه برخورد سخت باشد تا تاثیرپذیری لازم را داشته باشد و از بروز آسیب جلوگیری شود.