مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل از افزایش اعتبارات برای اجرای عملیات آسفالت‌ریزی در روستاهای تابعه خلخال و کوثر خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، جلسه برنامه ریزی فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در سطح شهرستان های خلخال و کوثر با حضور مهندس حامد کیخسروی و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و دکتر سیدغنی نظری نماینده محترم این شهرستان‌ها برگزار شد.

کیخسروی در انتهای این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این جلسه با هدف برنامه ریزی طرح های عملیاتی و اجرای طرح های هادی در روستاهای شهرستان های خلخال و کوثر برگزار شد که مقرر شد با حضور دهیاران جلسه دیگری در خصوص تصمیم گیری و آغازبکار طرح هادی برگزار شود و در فصل کاری سالجاری از زمان موجود در جهت اجرای عملیاتی این طرح استفاده مطلوب گردد.

وی افزود: خوشبختانه در زمینه اجرای طرح هادی یا بازنگری آن اقدامات شایسته ای در روستاهای خلخال و کوثر انجام گرفته، بطوریکه در سال گذشته در ۲۲ روستا این طرح اجرا یا بازنگری شد و برای امسال نیز ۱۷ روستا پیش بینی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: با تلاش های انجام شده، حدود ۵۰ هکتار به روستاهای این شهرستان ها اضافه شده بطوریکه در برخی از روستاها تا ۳۰ سال آینده هم مشکل تامین زمین برای مسکن وجود نخواهد داشت.

این مسئول در خصوص میزان انجام عملیات آسفالت ریزی در روستاهای دو شهرستان اظهار کرد: در سال گذشته حدود ۵۳ هزار مترمربع عملیات آسفالت ریزی در روستاهای خلخال و کوثر انجام شده و ۲۰ هزار مترمربع کانال‌کشی یا سنگ فرش اجرایی شده است که البته در سالجاری هم این برنامه های عمرانی تداوم خواهد داشت بطوریکه اعتبار ۱۱ روستا تامین شده و در تلاشیم این تعداد به ۲۰ روستا افزایش یابد.

کیخسروی افزود: با تلاش نماینده محترم شهرستانهای خلخال و کوثر از محل اعتبارات وزارت نفت برای اولین بار در زمینه مسئولیت اجتماعی مبلغ ۲ و نیم میلیاردتومان برای عمران و آبادانی روستاها جذب شده که ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مختص بنیاد مسکن است که سال گذشته ۲ میلیارد از این مبلغ جذب شد و برای امسال نیز مقرر شده این اعتبار به ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات نماینده شهرستانها افزایش یابد.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: در روستاهای هدف گردشگری مخصوصا روستاهای برندق، کزج، اسبو و گیلوان برنامه های ویژه ای برای جذب اعتبارات ملی و قیر رایگان داریم که در این خصوص تامین اعتبارات ویژه ای از محل اعتبارات ملی و اعتبارات گازرسانی به این امر شده است.