مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در مدت یک هفته نزدیک به ۲ هزار خانوار فرهنگی در استان اردبیل اسکان داده شدند و پیش بینی می‌کنیم تا پایان نوروز بیش از ۱۱۰ درصد افزایش اسکان هم داشته باشیم.

به گزارش انعکاس اردبیل، کلام‌الله صفری در بازدید از محل اسکان مسافران فرهنگی در اردبیل اظهار داشت: براساس آخرین آمارها تا روز 4 فروردین 1402، تعداد مسافران پذیرش شده 6 هزار و 460 نفر در قالب 1 هزار و 861 خانواده بوده است.

وی با اشاره به اینکه اسکان فرهنگیان در مراکز اقامتیِ آموزش و پرورش استان اردبیل در یک هفته گذشته، 100 درصد افزایش یافته است، بیان کرد: استان های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، خراسان رضوی و شهر تهران به ترتیب بیشترین میزان پذیرش مسافران نوروزی را داشته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه در ایام نوروز 1402، 102 مدرسه در قالب 834 کلاس درس میزبان مسافران نوروزی خواهد بود، گفت: خانه معلم شهرستان‌ها به عنوان مرکز پذیرش میهمانان فرهنگی در نظر گرفته شده و از مدارس شبانه‌روزی و ویژه نیز می‌توانند برای اسکان فرهنگیان استفاده کنند.

صفری خاطرنشان کرد: تلاش و سعی ما براین است تا بهترین خدمات‌دهی را به مسافران نوروزی داشته باشیم و حل مشکلات موجود به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

  • منبع خبر : تسنیم