مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل از استقرار جوی پایدار همراه با آسمان صاف تا نیمه‌ابری از فردا تا شنبه در استان خبر داد.

سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگار انعکاس اردبیل، اظهار کرد: آخرین تصاویر ماهواره هواشناسی نشان می دهد که طی امروز تا صبح فردا در بیشتر مناطق استان آسمان استان ابری تا نیمه ابری(در مناطق شمالی و نوار شرقی توام به مه) و در برخی مناطق صاف خواهد بود.

وی افزود: براساس نقشه های هواشناسی با توجه به تداوم پایداری شرایط جوی، از فردا(چهارشنبه) تا روز شنبه هفته آینده آسمان استان در بیشتر ساعات شبانه روز صاف تا نیمه ابری پیش بینی می شود.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: از نظر دمایی هرچند در ساعات شبانه و اوایل صبح همچنان هوای سرد و یخبندان ماندگار است؛ اما در اواسط روزها بویژه در روزهای پایانی هفته شاهد افزایش نسبی دمای هوا خواهیم بود. طی این مدت وزش باد غالباً آرام و گاهی با سرعت ملایم انتظار می رود.

محمدی بیان کرد: از روز یکشنبه هفته آینده با تغییر شرایط جوی و فعالیت سامانه ناپایدار جوی، آسمان استان ابری شده؛ علاوه بر وزش بادهای جنوب غربی گاهی با سرعت تند، از شدت سرما و یخبندان کاسته شده و در برخی مناطق بارش برف و باران احتمال می رود.