مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، ‌ روستاییان و عشایر اردبیل گفت: اردبیل جزو ۵ استان برتر کشور در پوشش بیمه‌ای جامعه روستایی و عشایری است که انتظار می‌رود با فعالیت‌های تبلیغی بتوانیم در جلب نظر روستاییان و عشایر برای بهره‌مندی از مزایای صندوق گام‌های مؤثری را برداریم.

به گزارش انعکاس اردبیل، عباس علوی اظهار کرد: جامعه هدف ما در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، ۱۸۱ هزار نفر برآورد می‌شود که ما توانسته‌ایم کمتر از نیمی از این جمعیت را تحت پوشش خدمات صندوق ببریم.

وی که با بازار سخن می‌گفت، تصریح کرد: اردبیل جزو ۵ استان برتر کشور در پوشش بیمه‌ای جامعه روستایی و عشایری است که انتظار می‌رود با فعالیت‌های تبلیغی و رسانه‌ای بتوانیم در جذب و جلب نظر روستاییان و عشایر برای بهره‌مندی از مزایای صندوق گام‌های مؤثری را برداریم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، ‌ روستاییان و عشایر اردبیل گفت: در استان ۵۳ کارگزاری برای روستاییان، عشایر و کشاورزان خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند که ما از ظرفیت این کارگزاری‌ها در دورترین مناطق استفاده می‌کنیم و سعی ما بر این است تا با همراهی فرمانداران در شهرستان‌ها و اعضای شوراهای شهر و روستا بتوانیم در افزایش پوشش بیمه‌ای گام‌های مؤثرتری را برداریم.

علوی به مزایای عضویت این صندوق در قالب پرداخت مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگی اشاره کرد و افزود: هیچ محدودیتی در پوشش بیمه‌ای متقاضیان به غیر از سن ۱۸ تا ۵۰ سال وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مردان و زنان در ۱۰ سطح درآمدی در مناطق روستایی و عشایری شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند با پرداخت مبلغ ۶۲ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان از خدمات بیمه بهره‌مند شوند که پرداخت مبلغ حق بیمه اختیاری است.

علوی اضافه کرد: تمام تلاش ما بر این است تا گروه‌های مختلف فعال در روستاها نظیر فرشبافان، صاحبان صنایع دستی، رانندگان، زنبورداران و سایر گروه‌ها را تحت پوشش بیمه ببریم تا حمایتی از کانون‌های تولید را انجام داده باشیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، ‌ روستاییان و عشایر اردبیل بیان کرد: در دولت سیزدهم حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جدی از صندوق و افزایش پرداختی مستمری تا ۴۳ درصد در سال‌جاری انجام شده و امیدواریم همچنان این خدمات با کیفیت و مطلوبیت برای متقاضیان انجام شود.