سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل از امضای موافقت نامه 10 میلیارد ریال برای بهسازی و تجهیز سالن وزنه برداری شهید اعلمی خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، حسین رضازاده قهرمان جهان، دارنده مدال طلای المپیک و مدیرکمیته فنی فدراسیون وزنه برداری به همراه اکبر ورودی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با حضور در سالن وزنه برداری شهید اعلمی شهرستان اردبیل از تمرینات جوانان و نوجوانان وزنه برداری بازدید کرد.

در این بازدید حسین رضازاده مدیرکمیته فنی فدراسیون وزنه برداری عملکرد هیات وزنه برداری استان اردبیل را از لحاظ فنی خوب ارزیابی کرد و از تلاشهای مربیان،رییس هیات وزنه برداری و سرپرست ورزش و جوانان در خصوص رسیدگی به امور وزنه برداری تقدیر و تشکر کرد.

رضازاده همچنین برای حضور وزنه برداران استان اردبیل بر سکوهای جهانی و المپیک ابراز امیدواری کرد.

اکبر ورودی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در این دیدار از افتتاح تالار وزنه برداری اردبیل در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت:اقدامات لازم را برای تعمیر و تجهیز سالن وزنه برداری شهید اعلمی با تامین اعتبارات لازم مقدور می شود که برای تعمیر ، بهسازی ، بازسازی و تجهیز سالن وزنه برداری شهید اعلمی مبلغ 10 میلیارد ریال موافقت نامه مالی صورت گرفته است .

وی رشته وزنه برداری را از رشته های اول ورزش استان عنوان کرد و گفت هیات در تمام سنین پایه،نونهالان،نوجوانان و جوانان فعال بوده و با نگاه ویژه استاندار اردبیل و طی بازدیدی که ازاین تالار به وجود آمد مبلغ 50میلیارد ریال برای بهره برداری این تالار قول مساعد داد و در حال حاضر پروژه مراحل پایانی خود را طی می کند که در دهه فجر به بهره برداری برسد .

وی اضافه کرد:در تمام شهرستانها آمایش تعمیرات انجام یافته که تنها برای بهسازی و بازسازی سالن های شهرستان اردبیل 200 میلیارد ریال و برای تمام استان هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که سرجمع برای بهره برداری 33 پروژه فعال عمرانی ورزشی استان 400میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان در پایان افزود:حسین رضازاده یکی از مفاخر و پهلوانان و افتخار جامعه ورزش کشور به ویژه استان اردبیل است که توانسته نام حضرت ابولفضل(ع) را بر سکوی ورزش جهان بدرخشاند.