اختصاص بودجه مناسب برای احداث مجتمع ورزشی ویژه بانوان در اردبیل
اختصاص بودجه مناسب برای احداث مجتمع ورزشی ویژه بانوان در اردبیل
رئیس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهر اردبیل از اختصاص بودجه مناسب برای احداث مجتمع ورزشی ویژه بانوان خبر داد.

به گزارش انعکاس اردببل، بهروز اسکندرپور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر در خصوص لایحه صدور مجوز برای تصویب بودجه ۱۴۰۲شهرداری اردبیل گفت: بودجه شهرداری برای سال ۱۴۰۲ یک هزارو ۹۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده بود که با بررسی شورای شهر و لزوم افزایش ۱۰۰ میلیارد تومان، این بودجه در نهایت با رای موافق اکثر اعضای شورای شهر دو هزار میلیارد تومان تصویب شد.

وی ضمن تقدیر وقدردانی از تلاش اعضای شورای شهر و همکاران شهرداری در بررسی دقیق و کارشناسی بودجه ۱۴۰۲ شهرداری بیان کرد: ما با کاهش صد میلیارد تومان از فروش مایملک و دارایی های سرمایه ای سعی کردیم هزینه ها را کاهش داده و درآمد مناطق را افزایش دهیم. با توجه به ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر توجه ویژه به درامد پایدار شهری در این راستا درامد مناطق و سازمانها افزایش یافت که این موضوع جز نقاط قوت بودجه ۱۴۰۲ بود.

اسکندر پور با بیان اینکه همچنین از طرف وزرات کشور یک سری برنامه ها و اقدامات برای کلانشهرها ابلاغ شده بود و مجموعه مدیریت شهری اردبیل نیز مکلف بر رعایت مفاد این ابلاغیه بود؛ عنوان کرد: از مهمترین مباحث میتوان به توسعه خدمات الکترونیک، ارتقا کیفیت خدمات شهری، توسعه مناطق کم برخوردار، ارتقا نشاط اجتماعی و توسعه ورزش شهروندی و … اشاره کرد.

عضو شورای شهر اردبیل به اختصاص بودجه ۵۰ میلیارد تومانی جهت ساماندهی و ایجاد جاذبه گردشگری در بستر بالیخلی چای اشاره کرد و افزود: تخصیص بودجه مصوب مناطق ۴ و ۵ نیز با نگاه عادلانه صورت گرفت و به عملیات آسفالت ریزی بهمراه جذب اعتبار دولتی و تامین قیر برای معابر شهری بویژه در مناطق محروم تاکید شده است تا با افزایش سطح آسفالت ریزی در سطح شهر بویژه مناطق کم برخوردار شعار هیچ کوچه شهر نباید خاکی باشد تحقق یابد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اردبیل تشریح کرد: بودجه فرهنگی شهرداری اردبیل جهت اجرای برنامه های فرهنگی،اجتماعی با هدف ارتقا نشاط و سلامت اجتماعی ۱۲ میلیارد تومان و بودجه ورزشی ۱۳ میلیارد تومان است.

اسکندرپور از اختصاص بودجه مناسب برای احداث ایجاد مجتمع ورزشی مناسب برای فعالیت بانوان خبر داد و افزود: بایستی در راستای ارتقا سلامت جسمانی بانوان فضایی مناسب در اختیار این قشر قرار گیرد که اعضای شورای شهر برای این امر و همچنین احداث پارک بانوان (زرناس) بودجه مناسبی را در نظر گرفتند.

وی گفت: همچنین ۱۷۰ میلیارد تومان بودجه در حوزه سرمایه گذاری مصوب شده است که امیدواریم در سال آتی با ورود به سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی شاهد درامدهای پایدارشهر باشیم.

اسکندرپور با تاکید بر اینکه از شهردار اردبیل درخواست داریم در فصل کاری محدود شهر اردبیل، اقدامات عمرانی را بنحو احسن انجام دهد بیان کرد: بطور کلی این بودجه نسبت به بودجه سال ۱۴۰۱، ۴۱ درصد افزایش داشت.