مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: طرح ویژه عیدانه اداره کل استاندارد ویژه ایام نوروز از تاریخ 15 اسفند ماه سالجاری تا 15 فروردین 1402 در استان اردبیل اجرا می شود.

به گزارش انعکاس اردبیل، هاشم علایی با اشاره به لزوم نظارت ویژه بر بازار وخدمات در ایام نوروز اظهار داشت: در راستای صیانت از حقوق شهروندان، طرح نظارتی ویژه ایام نوروز با اولویت مراکز عرضه مواد غذایی، بهداشتی، شوینده‌ها، ترازوهای مورد استفاده در میادین میوه و تره‌بار، تجهیزات شهر بازی، زمین های بازی، اسانسور ها و پله برقی ها، هتل ها و آپارتمان ها، مراکز پذیرایی و رستوران ها، خدمات قالیشویی، مراکز فروش شیرنی و آجیل در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی افزود: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و باتوجه به عرضه کالا و خدمات در سطح وسیع و امکان سوء استفاده برخی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالا وخدمات، این طرح از اهمیت خاصی برخورداراست.

علایی در ادامه عنوان کرد: این طرح نظارتی ویژه عیدانه از پانزدهم اسفند ماه تا 15 فروردین توسط کارشناسان اداره کل استاندارد و شرکت های بازرسی تائید صلاحیت شده در تعامل با ستاد نوروزی استان وبا همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط در راستای اطمینان بخشی کیفیت کالا وخدمات اجراء خواهد شد.

علایی یادآورشد: به منظور ارائه خدمات مطلوب وکیفی به عموم شهروندان و مسافران نوروزی، بر کالاها، خدمات مذبور، نظارت دقیق و مستمر انجام می شود و چنانچه کالاهای عرضه شده و خدمات ارائه شده در سطح عرضه استان مغایر با استاندارد باشد، اقدامات حقوقی لازم با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان خدمات انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل افزود: تولید، تمرکز، ‌توزیع و فروش کالاهای و ارائه خدمات مشمول اجرای اجباری استاندارد با کیفیت پائین‌تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد ایران جرم محسوب شده و مطابق قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران با متخلفان برخورد خواهد شد.

علایی افزود: از تمامی شهرداران درخواست می شود به منظور ارائه خدمات بهتر و ایمن به مسافرین ایام نوروز نسبت به استاندارد سازی تجهیزات زمین بازی وشهر بازی اقدام لازم معمول و از بهره برداری تجهیزات غیر استاندارد جدا جلوگیری بعمل آورند.

مدیرکل استاندارد همچنین از صاحبان اماکن عمومی از قبیل هتل ها و ساختمان هایی که اسانسور و پله برقی نصب شده درخواست کرد تا نسبت به اخذگواهی نامه ایمنی معتبرازشرکت های بازرسی فنی تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران اقدام لازم را معمول دارند.

علایی افزود: از عموم هم استانی های عزیز در خواست می شود در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه 10001517 اعتبار آنها تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد هستند، موضوع را از طریق شماره تلفن گویای شبانه‌روزی 1517 به این اداره کل اطلاع رسانی نمایند تا با متخلفان مربوط برخورد قانونی لازم انجام گیرد.