مدیر کل استاندارد استان اردبیل در جلسه کمیته فنی این اداره کل از اجرای طرح تشدید نظارت بر ترازوهای مراکز صنفی استان با توجه به روزهای پایانی سال خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، هاشم علایی در این جلسه گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری و افزایش مبادلات در بازار و در راستای حمایت از حقوق شهروندی و همچنین حفظ حقوق اصناف، نظارت مضاعف بر صحت عملکرد کلیه وسائل توزین و سنجش مورد استفاده در دادوستد عمومی در اولویت کاری این اداره کل قرار دارد.

وی افزود : اداره کل استاندارد استان در اجرای اصل 44 قانون اساسی مبنی بر برون سپاری وظایف تصدی گری، انجام بازرسی و آزمون دوره ای وسایل سنجش را به شرکت های حقوقی تائید صلاحیت شده واگذار نموده و بطور مستمر بر فعالیت های شرکت های مزبور نظارت دارد.

علایی ضمن اشاره به اولویت نظارت بر مراکز و فروشگاه هایی که مشتریان بیشتری دارند خاطر نشان کرد: میزان تعرفه ابلاغ شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وزارت صمت) برای انجام بازرسی و آزمون دوره ای ترازوها معادل نیم ساعت کار کارشناسی مورد تائید یعنی مبلغ مبلغ69950 تومان تعیین گردیده است که با در نظر گرفتن شرایط استان و حمایت از اصناف مبلغ مزبور طبق مصوبات کمیته راهبری اوزان و مقیاس های اداره کل متشکل از نمایندگان استانداری و سازمان صمت و اتاق اصناف تعرفه مزبور معادل 22000 تومان در یک سال مصوب شده است.

در ضمن به اطلاع همشهریان محترم می رساند این اداره کل آمادگی خود را جهت دریافت و بررسی هرگونه انتقادات و پیشنهادات مربوط ازطریق شماره تلفن گویا 1517 و شماره تماسهای 8-33741156 اعلام می دارد.