رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهری شورای اسلامی شهر اردبیل از تدوین آیین نامه انضباطی برای سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل با هدف نظارت مطلوب برعملکرد تاکسیها در سطح شهر خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، میرمحمد سیدهاشمی در جلسه رسمی شورای شهر گفت: آیین‌نامه انضباطی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل(تاکسیرانی) از سال ۸۹ تدوین شده و هیچگونه بروز رسانی انجام نشده است که ضروری بود جهت نظارت مطلوب بر عملکرد تاکسیها آیین نامه جدید تدوین شود.

وی گفت: از آنجایی که اعضای شورای شهر اردبیل در راستای صیانت از جان،مال و آبروی شهروندان با حساسیت بیشتری نسبت به تدوین این آیین نامه تاکید داشتند؛ خوشبختانه امروز در جلسه رسمی با موافقت اعضا، مجوز تدوین آیین نامه اجرایی و قوانین و مقررات انضباطی برای تاکسیها صادر شد.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: با اجرای قوانین این آیین نامه تاکسی ها ملزم هستند در مسیرهای تعیین شده نسبت به ارائه خدمت با کیفیت با رعایت شئونات اسلامی و اجتماعی و اخلاق حرفه ای اقدام کنند.

سیدهاشمی بیان کرد: رسیدگی به تخلفات رانندگان از جمله عدم حمل و نقل مسافر، ارتکاب جرم در حین تاکسیرانی، عدم رعایت شئونات اسلامی، عدم رعایت نرخ‌های مصوب، تکرار تخلفات راهنمایی رانندگی و دیگر تخلفات در چارچوب این آیین‌نامه رسیدگی و بررسی خواهد شد‌.