مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: یک‌هزار و 200 ناوگان مسافری راهداری استان اردبیل برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی آماده اند.

به گزارش انعکاس اردبیل، کلیم اله وثوقی در جلسه کمیته حمل ونقل سفرهای نوروزی که با حضور اعضا این کمیته در راهداری استان اردبیل برگزار شد افزود:300 دستگاه اتوبوس،650 دستگاه سواری و 250 دستگاه مینی بوس در طرح نوروزی در خدمت مردم و مسافران خواهند بود.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با اشاره به اینکه طرح نوروزی 1402 از تاریخ 24 اسفند تا15 فروردین ماه اجرا خواهد شد تصریح کرد:هدف از اجرای این طرح رضایت مندی مردم در حوزه حمل ونقل و کیفیت بالای خدمات است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل در این ایام تشدید نظارت ها بر ترمینال ها وشرکت های مسافربری وهمچنین تجهیزات ایمنی ناوگان ها را از دستگاههای ذیربط خواستار شد و خاطرنشان کرد:راهداری استان نیز علاوه بر آماده سازی ناوگان ها در خصوص ایمن سازی محورهای مواصلاتی نیز اقداماتی از جمله خط کشی،نصب علائم،لکه گیری نصب تابلوها انجام داده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل جهت استراحت مسافران در بین راه و افزایش ایمنی سفر بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی وبین راهی رابسیار مهم دانست و اظهار کرد:نمازخانه ،سرویس هایی بهداشتی،رستوران ها باید از بهداشت و نظافت لازم برخوردار بوده وشرکت نفت نیز باید در تامین سوخت مورد نیاز جایگاههای این مجتمع آمادگی لازم را داشته و در این خصوص تمهیدات لازم را انجام دهند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل جهت دید بهتر رانندگان در جاده و کاهش تصادفات اجرای روشنایی را در جاده اردبیل سرچم و اردبیل مشگین شهر مغان را یاد آور شد و ادامه داد: تیم های امداد خودرویی برای ارائه خدمات جرثقیل برای ماشین های سنگین نیز پیش بینی کنند که انتظار داریم در این زمینه تدارک لازم انجام و در ایام نوروز جرثقیل ها در 4 محور اصلی استان مستقر باشند.

وثوقی با بیان اینکه اکیپ های هلال احمر،اورژانس،راهداری،پلیس راه،امداد خودرو باید در تمامی محور ها حضور مستمر و شبانه روزری خواهند داشت افزود:از شرکت های بیمه نیز در خواست شده جهت ارائه خدمت به مردم در کنار این اکیپ ها خدمات لازم را به مسافران نوروزی ارائه دهند..

وی ازپاسخگویی شبانه روزی کارشناسان مرکز مدیریت راههای استان به درخواست های مردم ومسافران در راهداری استان خبرداد و گفت:مردم هرگونه شکایت و انتقاد خود را با سامانه 141 در میان بگذارند و مطمئن باشند که کارشناسان راهداری وحمل ونقل با قید فوریت رسیدگی خواهند کرد.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اینکه شهرداری ها باید درزیباسازی،منظره آرایی، پاکسازی و فضاسازی ترمینال ها اقدامالات لازم را انجام دهند تصریح کرد:روسای شهرستانهای راهداری با شهرداری ها باید بازدید لازم را از ترمینال ها داشته و مدیران فنی شرکت های مسافربری موظفندنقص های ایمنی و تجهیزات ایمنی ناوگان نظارت ها جدی داشته باشند.

در ادامه معاون حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از عدم افزایش نرخ کرایه ها در نوروز امسال خبرداد و خاطرنشان کرد:پیش فروش بلیط ها نیز بصورت اینترنتی آغاز شده و اگر افزایشی قیمتی نیز از سوی سازمان اعلام شود مابه التفاوت در روز سفر از مسافر اخذ خواهد شد.

رضا شیرین زاده فعالیت 17 مجتمع خدماتی رفاهی و بین راهی و 1 باب تیرپارک را در استان یاد اور شدو گفت:تمام مراکز معاینه فنی استان نیز آماده ارائه خدمات به مردم هستند واز این مراکز درخواست شده از ارائه برگه معاینه به خودروهایی که شکستگی شیشه و اینه داشته باشند خوددداری کنند.

وی اظهار کرد:تمامی پیش بینی های لازم از نظر تامین ناوگان ها در زمان های پیک سفر انجام و اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از آمادگی لازم برخوردار است.