سازمان هواشناسی استان اردبیل از آغاز وزش تندبادهای جنوبی در استان خبر داد.

به گزارش انعکاس اردبیل، بنابراعلام سازمان هواشناسی استان و براساس نقشه های هواشناسی تا قبل از ظهر فردا(سه شنبه 22 فروردین) با حاکمیت سامانه پرفشار در سطح زمین، آسمان بیشتر مناطق استان ابری همراه با هوای نسبتاً خنک(در مناطق شمالی و نوار شرقی با مه رقیق) بوده و در مناطق مرکزی به دلیل وزش باد تند جنوبی خیزش گردوخاک و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بارش پراکنده باران احتمال می رود.

اما از عصر روز سه شنبه با تغییر جهت جریانات و نفوذ سامانه کم فشار سطح زمین، وزش بادهای تند جنوبی (بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی) همراه با افزایش محسوس دمای هوا آغاز می گردد. با توجه به شدت سرعت وزش باد گردوخاک در مناطق مرکزی در این روز و روز چهارشنبه دور از انتظار نیست.

از روز چهارشنبه (23 فروردین) با نفوذ سامانه بارشی به استان بتدریج بر میزان ابرها افزوده شده و تا اواخر وقت جمعه (25 فروردین) ضمن وزش بادهای نسبتاً شدید تا شدید، بارش باران بویژه در مناطق جنوبی و مرکزی استان (غالباً بصورت رگبار باران گاهی توام با رعد و برق و تگرگ) پیش بینی می شود.

همچنین از اواخر وقت پنج شنبه تا صبح روز شنبه (26 فروردین) شاهد کاهش محسوس دمای ماکزیمم در سطح استان خواهیم بود. به دلیل کاهش نسبی دمای هوا بارش در ارتفاعات بصورت برف خواهد بود. لذا توجه به هشدار هواشناسی استان (سطح نارنجی – شماره 4) اردبیل تاکید می گردد.

البته طی این مدت برای مناطق شمالی استان بارش پراکنده باران گاهی توام با وزش باد تند (بویژه در روز پنج شنبه) انتظار می رود.